Sport

Nga Cantona te Ronaldo, nga Beckham te Cavani – historia e numrit 7 te Man Utd

0
nga-cantona-te-ronaldo,-nga-beckham-te-cavani-–-historia-e-numrit-7-te-man-utd

Sulmuesi uruguaian ka qenë lojtar i lirë pas largimit nga PSG, shkruan lajmi.net.

Te Manchester United, Cavani do të bartë fanellën me numër 7.

Ky numër, ka një rëndësi të veçantë te Manchester United, pasi në të kaluarën ai është bartur nga shumë futbollistët ë njohur, përfshirë George Best, Eric Cantona dhe Cristiano Ronaldo.

Jo të gjithë futbollstët që kanë bartur këtë numër te Manchester United kanë pasur suksese, duke kujtuar Memphis Depay dhe Angel Di Maria.

Më poshtë e gjeni listën e futbollistëve që kanë bartur fanellën me numër 7 te Manchester United:

George Best

Bryan Robson

Keith Gillespie

Eric Cantona

David Beckham

Cristiano Ronaldo

Michael Owen

Antonio Valencia

Angel Di Maria

Memphis Depay

Alexis Sanchez

/Lajmi.net/

Lexo të tjera