Lajme

Një aeroplan përplaset me një skelë në Nju Jork të SHBA-ve, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

0
nje-aeroplan-perplaset-me-nje-skele-ne-nju-jork-te-shba-ve,-1-i-vdekur-dhe-2-te-plagosur

“Dëshmitarët raportuan se Cessna i vogël me një motor po lëvizte mjaft shpejt përgjatë ujit, bëri dy kërcime dhe u përplas në skelë”, tha një zyrtar i Departamentit të Zjarrfikësve, duke shtuar se aeroplani “u bë copa”.

Një qytetar i cili po bënte ski në zonë dhe pa aksidentin, ndihmoi në shpëtimin e dy personave që mbijetuan.

Personi i tretë u ndihmua nga stafi i Shërbimit Zjarrfikës ndërkohë që u konfirmua vdekja e tij.

Lexo të tjera