Ekonomi

Një ditë pasi u bë njeriu më i pasur në botë, Elon Musk dëshiron ta dhurojë pasurinë e tij

0
nje-dite-pasi-u-be-njeriu-me-i-pasur-ne-bote,-elon-musk-deshiron-ta-dhuroje-pasurine-e-tij

Bossi i Tesla dhe SpaceX kaloi dje Jeff Bezos, pas një rritje të vlerës së aksioneve të Teslas, që do të thotë se ai tani ka një pasuri në vlerë prej 188 miliardë dollarë, thuhet sipas indeksit të miliarderëve të Bloomberg, transmeton Lajmi.net.

Por, Musk dëshiron që pasurinë e tij ta fusë në përdorim për mirë, duke iu kërkuar ndihmë 41.6 milionë ndjekësve të tij. Ai shkroi: “Me që ra fjala, kritikat i vlerësoj shumë, si dhe mënyrat për të dhënë para për ta bërë me të vërtetë diferencën (shumë më e vështirë sesa që duket)”.

Edhe pse shumë njerëz i dhanë sugjerimet e tyre shpejtë, nuk dihet se çfarë do të bëjë Musk me paratë e tij. /Lajmi.net

Lexo të tjera