Fun

Një person i droguar tenton të rrëmbejë një fëmijë

0
nje-person-i-droguar-tenton-te-rrembeje-nje-femije

Michael Paul Rawson, 41-vjeç, sapo kishte dalë nga një taksi nga një stacion policie me kusht për akuzat e drogës ndërsa një baba me djalin e tij ishin duke ecur, transmeton lajmi.net.

Babai e ndihmoi djalin të ulej jashtë Bibliotekës Preston në Melburn, Rawson vrapoi dhe e kapi fëmijën.

Rawson runs over to the father as son as the dad helps the toddler down from the bench

Në momentin që rrëmbyesi tentoi ti merr të birin, babai i tij u tërhoq zvarrë në tokë, ku u rrotullua rreth djalit për ta mbrojtur ndërsa sulmuesi i çmendur nga droga e godiste vazhdimisht në pjesën e pasme të kokës.

Babai pësoi prerje në buzë dhe të nxira në sy dhe në pjesën e pasme të kokës ndërsa djali ishte i traumatizuar.

Rawson u deklarua fajtor për tentim rrëmbimi, sulmi, shkaktimi i lëndimit të pamatur. /Lajmi.net/

Rawson grabs the child and his father desperately wrestles with him to prevent the toddler being taken away

A struggle ensued between Rawson - now wearing just a Hawthorn AFL jumper, grey pants, and bare feet - and two witnesses as the father comforted his child

Lexo të tjera