Fun

Një sfidë e rrezikshme në TikTok e dërgoi një adoleshent në spital

0
nje-sfide-e-rrezikshme-ne-tiktok-e-dergoi-nje-adoleshent-ne-spital

Kërcënim për jetën “Sfida Benadryl” i nxit adoleshentët të marrin një sasi të antihistamines për të përjetuar një eksperiencë të lartë që mund të shkaktojë halucinacione, transmeton lajmi.net.

Kjo sfidë është shfaqur së fundmi në aplikacion dhe shkaktoi vdekjen e një adoleshentes në Oklahoma.

The challenge started earlier this year but TikTok worked to put a stop to it

Benadryl është një ilaç i përshkruar zakonisht për të trajtuar alergjitë dhe simptomat e ftohjes së zakonshme.

Në mënyrë gjenerale është efektiv kur merret në doza të caktuara por mund të shkaktojë efekte anësore kur merret pa caktimin e dozës. /Lajmi.net/

Lexo të tjera