BotaLajme

Njihuni me bukuroshet armene që po luftojnë kundër Azerbajxhanit

0

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit është në ditën e shtatë, ku përplasja mes shteteve po bëhet më e fortë.

Përleshjet vazhduan edhe gjatë natës së djeshme, ndërsa raportohet se ushtria azerbajxhanase mori kontrollin e kodrave strategjike në Madagiz. Ndërkohë pesë automjete të blinduara të ushtrisë armene u shkatërruan.

Mediat turke shkruajnë se njerëzit në Armeni filluan të humbnin besimin e tyre tek kryeministri Nikol Pashinyan.

Nga ana tjetër, gruaja e Pashinyan, Anna Hakobyan po përpiqet që të japë një mesazh uniteti duke vizituar të plagosurit. Pjesë e ushtrisë armene janë edhe gra e vajza.

Mediat e huaja kanë publikuara disa foto të grave bukuroshe që po marrin pjesë në luftimet e ashpra ndaj ushtrisë azerbajxhanase. Ju ftojmë të njiheni me to./TCh

Lexo të tjera