Sport

Nora Gjakova fantastike, kalon për 2 minuta në raundin tjetër

0
nora-gjakova-fantastike,-kalon-per-2-minuta-ne-raundin-tjeter

Në kategorinë 57 kilogramë, Gjakova ka fituar ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian në Lisbonë të Porgualisë, shkruan lajmi.net.

Gjakova ‘e artë’ e Kosovës po tregohet shumë e suksesshme në garat e fundit ku ka marrë pjesë dhe madje raundin e dytë e fitojë brenda 2 minutave.

Në raundin tjetër, apo atë të tretë, Gjakova do të përballet me rusen Daria Mezhetskaia./Lajmi.net/

Lexo të tjera