Sport

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

0
nora-gjakova-fiton-medaljen-e-bronzte-ne-kampionatin-evropian

Nora Gjakova u përball me gjeorgjianen Eteri Liparteliani për medaljen e bronztë.

Gjakova humbi me IPPON në gjysmëfinale nga portugezja Telma Monteiro.

Liparteliani mori një karton të verdhë dhe Nora mori një pikë në min 2:19.

Nora arriti ta mundë gjeorgjianen me IPPON, me një lëvizje fantastike ku përfundoi gjithçka.

Nora është fituese e medaljes së bronztë të Kapionatit Evropian në Lisbonë./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera