Lajme

Nuk duan t’ia dinë për Covid-19, studentët britanikë festojnë me alkool kthimin në universitet

0
nuk-duan-t’ia-dine-per-covid-19,-studentet-britanike-festojne-me-alkool-kthimin-ne-universitet

Qindra studentë dolën mbrëmjen e djeshme në Portsmouth për të shënuar fillimin e vitit të ri universitar.

E siç vihet re edhe nga fotot e publikuara nga mediat e huaja, distancimi social dukej paksa i vështirë për disa studentë pasi kishin ngritur disa gota alkool dhe ishin të tunduar për të bërë miq të rinj.

Të rinjtë shihen gjithashtu teksa bisedojnë në mes të rrugë, e të tjerë që presin në radhë për të hyrë në klubet e natës. Këtë vit, studentët po kthehen në universitet me rrethana paksa të çuditshme për shkak të Covid-19.

Lexo të tjera