Sport

Nuk ka dënime për Neymarin dhe Alvaron

0
nuk-ka-denime-per-neymarin-dhe-alvaron

Komisioni Disiplinor i Ligue 1 është takuar të mërkurën pasdite, dhe pasi vlerësoi akuzat për racizëm, ka vendosur të mos dënojë asnjëherin prej futbollistëve, për incidentin e shkaktuar në derbin PSG – Marseille, përcjell lajmi.net.

Komisioni konsideron se “nuk ka prova të mjaftueshme ose bindëse për të lejuar vendosjen e sanksionit” për të dy lojtarët.

Neymar ishte akuzuar për homofobi dhe racizëm, dhe mund të dënohej deri në 20 ndeshje, ndërsa Alvaro deri në dhjetë ndeshje.

Në fund, dy futbollistët janë shpallur të pafajshëm për shkak të mungesës së provave./Lajmi.net/

Lexo të tjera