Lajme

Nuk respektuan masat anti-Covd, gjobiten 533 persona

0
nuk-respektuan-masat-anti-covd,-gjobiten-533-persona

Kjo u bë e ditur në raporton 24 orësh të PK-së.

Ligji anti-COVID-19 u miratua në Kuvendin e Kosovës gjatë muajit gusht me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi.

Gjoba për mosmbajtje të maskës është 35 euro.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë ditë më parë ka lehtësuar masat por edhe ka bërë të ditur që më nuk do të ketë paralajmërime për shkelësit dhe se ata drejtpërdrejtë do të dënohen. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera