Lajme

OBSH raporton rekord të rasteve me COVID-19 brenda ditës

0
obsh-raporton-rekord-te-rasteve-me-covid-19-brenda-dites

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 338 mijë e 779 raste të reja me COVID-19.

Ngritja më e lartë është raportuar në Evropë, me gjithsej 96 mijë e 996 të infektuar. Rekordi i mëhershëm ishte shënuar më 2 tetor, kur ishin mbi 330 të infektuar. Në Evropë shtimin më të madh e kanë shënuar Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Belgjika. Ndërkaq jashtë Evropës numër rekord të të infektuarish kanë raportuar India, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lexo të tjera