Lajme

Osmani në takim më Mehajn dhe Ramën, diskutohet për ngritjen e kapaciteteve të FSK-së

0
osmani-ne-takim-me-mehajn-dhe-ramen,-diskutohet-per-ngritjen-e-kapaciteteve-te-fsk-se

Ministri i Mbrojtjes dhe Komandanti i FSK-së njoftuan Osmani lidhur me zbatimin e programeve ekzistuese të ngritjes së kapaciteteve të FSK-së dhe mbështetjes së ofruar nga shtetet mike.

Me këtë rast, Osmani theksoi rëndësinë e realizimit të planit të tranzicionit sipas standardeve të NATO-s, si dhe realizimin e synimit strategjik të Kosovës që të bëhet anëtare e kësaj aleance./Lajmi.net/

Lexo të tjera