Sport

Paga marramendëse e Suarez te Atletico

0
paga-marramendese-e-suarez-te-atletico

Sulmuesi uruguajan do të bashkohet me Atletico Madridin në këtë merkato, pasi klubet kanë arritur marrëveshje për transferimin e tij.

Sipas mediumeve spanjolle, Luis Suarez ka pranuar edhe ulje page vetëm për t’u larguar nga Barcelona.

Ai do të huazohet për dy vjet tek Atletico Madrid dhe do të fitojë 9 milionë euro në sezon.

Tek Barcelona, ai fitoi 14 milionë euro në vit. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera