Lajme

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës mbrëmë ku u ndërprenë 3 dasma dhe u mbyll një lokal i natës

0

Mbrëmë Policia e Kosovës zhvilloj një aksion ku janë ndërprerë 3 dasma dhe është mbyllur një lokal pasi nuk respektuan masat kundër koronavirusit.

Indeksonline ka arritur të siguroj pamjet nga ky aksion i Policisë së Kosovës. Tri dasmat u ndërprenë në Gjakovë, Junik dhe Sllatinë.

Ky aksion i PK-së erdhi pas rritjes së numrit të infektuarve me koronavirus në tre ditët e fundit.

Ishte ministri Armend Zemaj ai që bëri thirrje që të ketē ndëhyrje urgjente të Policisë e Inspektoriatit, gjë e cila edhe u realizua.

Përveç dasmave, në lagjen “Arbëria”  të Prishtinës u mbyll një lokal nate për mos respektim të masave anti Covdi 19./Indeksonline/

Per te pare videon kliko ne linkun:

https://www.facebook.com/185570591540629/posts/3262297837201207/?vh=e&extid=0&d=n

Lexo të tjera