Sport

PAOK-u eliminon Benfican, të gjitha rezultatet e Ligës së Kampionëve sonte

0
paok-u-eliminon-benfican,-te-gjitha-rezultatet-e-liges-se-kampioneve-sonte

PAOK-u, Dinamo e Kievit dhe Gent, ishin 3 skuadrat vendase që siguruar kualifikimin për në fazën “play-off” të Champions-it.

Padyshim që surpriza më e madhe ishte kualifikimi i skuadrës greke. Bardhezinjtë nga Selaniku, mposhtën me rezultatin 2-1, një skuadër tepër të fortë si Benfica, duke qenë kështu vetëm 1 hap larg grupeve të LK-së.

Në 2 sfidat e tjera, Dinamo e Kievit mposht AZ Alkmar me rezultatin 2-0, teksa Gent eliminoi Rapidin e Vienës pas triumfit 2-1. /Lajmi.net/

Lexo të tjera