Sport

Paqe në “Diego Maradona”, Napoli dhe Inter ndajnë pikët

0
paqe-ne-“diego-maradona”,-napoli-dhe-inter-ndajne-piket

Dy skuadrat zhvilluan lojë ofensivë, por në fund rezultati përfundimtar doli të jetë 1 – 1, shkruan lajmi.net.

Ishte portieri Samir Handanovic që shënoi autogol në përpjekje për të ndalur goditjen e Insignes (36′), rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Gjatë pjesës së dytë, Inter barazoi rezultatin përmes mesfushorit Christian Eriksen.

Danezi shënoi supergol përmes një gjuajtje ‘raketë’ nga distanca (55′).

Inter mban kreun me 75 pikë, derisa Napoli renditët në pozitën e pestë me 60 sosh./Lajmi.net/

Lexo të tjera