Fun

Parashikimet e Nostradamus 2020: Luftëra, fajësimi i Trump dhe ngritja e nivelit të detërave

0

Nostradamus thuhet se ka parashikuar në shekullin e 16-të ngritjen e Adolf Hitlerit, luftën globale dhe madje edhe fundin e botës. Këtu janë disa nga profecitë e Nostradamus për vitin 2020.

Michel de Nostredame, i njohur gjithashtu si Nostradamus, ishte një mjek dhe shkrimtar i shekullit të 16-të, për të cilin besohet se ka qenë një parashikues i fuqishëm.

Ndjekësit dhe teoricienët e konspiracionit të Nostradamus e vlerësojnë mistikun francez me parashikimin e shumë ngjarjeve dhe katastrofave në të ardhmen, shkruan Express.co.uk.

Nostradamus thuhet se ka parashikuar ngritjen e Adolf Hitlerit në 1933 dhe Zjarrin e Madh të Londrës në vitin 1666.

Ai shkruajti parashikimet e tij të supozuara të së ardhmes në veprën e tij madhështore, librin e vitit 1555 Les Propheties.

Dhe nëse ithtarët e Nostradamus do të besohen kësaj here, bota mund të drejtohet për një vit të ashpër të shënuar nga trazira politike, luftë dhe kërcënimi i ndryshimit të klimës, transmeton Telegrafi.

A parashikoi Nostradamus që lufta do të shpërthente në vitin 2020?

Nostradamus besohet nga shumë që ka parashikuar shpërthimin e Luftës 3 Botërore dhe disa mendojnë se 2020 mund të jetë viti që do të ndodhë më në fund.

Tensionet në Lindjen e Mesme u ngritën shumë kur presidenti i SHBA-së Donald Trump urdhëroi një sulm me raketa ndaj gjeneralit iranian Qassem Soleimani më 3 janar.

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Khamenei u zotua për “hakmarrje të fuqishme”, si hakmarrje për sulmin.

Irani u hakmor disa ditë më vonë me një seri sulmesh me raketa ndaj bazave të ushtrisë amerikane në Irak.

Me përplasjen e botës perëndimore dhe asaj lindore, konfliktit në Lindjen e Mesme dhe trazirave të brendshme në Kinë, bota doli në prag të kaosit.

Një pasazh i Nostradamus, në veçanti, mund të paralajmërojë një konflikt global që do të shpaloset vitin e ardhshëm.

Profecia e Nostradamus thotë: Lindja gjithashtu do të dobësojë Perëndimin.

Konflikti do të përfshijë “trazira në Iran” dhe një luftë të gjithanshme midis Arabisë Saudite dhe Iranit.

Çfarë parashikoi Nostradamus për Donald Trump në vitin 2020?

Nostradamus besohet se i është referuar drejtpërdrejt një presidentit amerikan me këtë thënie: “Bori e rremë që fsheh çmendurinë, do të bëjë që Bizanti të ndryshojë ligjet e tij”.

Ai kishte parashikuar se ai (presidenti amerikan) do të përballet me akuza të rënda gjatë mandatit të tij.

Çfarë parashikoi Nostradamus për ndryshimin e klimës në vitin 2020?

Disa nga shkrimet e Nostradamus janë interpretuar për të sugjeruar që ndryshimi i klimës do të bëjë që nivelet e detit të rriten në mënyrë të rrezikshme.

Nostradamus shkroi: “Shumë qytete do të vërshohen nga uji, si pasojë e ngritjes së nivelit të detit. Shumë vende do të pësojnë tërmete dhe në mesin e tyre edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës”. /Telegrafi/

Lexo të tjera