Rozë

Pas 20 viteve karrierë, Ronela Hajati do publikoi albumin “Rron”

0
pas-20-viteve-karriere,-ronela-hajati-do-publikoi-albumin-“rron”

Përmes një postimi në Instagram, ajo zbuloi detajet e albumit për të cilin ka punuar gjatë, shkruan lajmi.net.

Ronela Hajati tha se albumi i saj do ketë 10 këngë të cilat kanë tematike të ndryshme dhe të gjitha janë të shkruar nga vetë ajo.

Ndër të tjera, artistja shtoi se emri “Rron” i albumit është i veçantë pasi babai i saj e ka quajtur ashtu kur ka qenë fëmijë.

Postimi i plotë i saj:

“RRON” nga RRON- ELA … Kuptimi i emrit tim,qe ma ka vendosur babai im! Qe edhe pasi te ikim te rrojne gjerat qe leme pas…
” RRON” do jete nje album visual qe vjen pas 20 vitesh karriere, muzike,piano dhe cdo dite qe ja kam dedikuar asaj. “RRON” do te kete 10 kenge te gjitha te shoqeruara me video ne dy pjese me 5 kenge
“RRON” do te kete dhimbje,hakmarrje,pasion,seks,aventure,qejf,telefonata,mall,aheng por mbi te gjitha do te kete dashuri! Dashuri per te gjithe ju qe me keni dhene duke me shtuar forcat per ti mbijetuar nje tregu sa kaotik dhe te veshtire dhe po aq te parezistueshem per mua! Kenga e pare “PROLOGUE” qe eshte dhe Intro e albumit do te publikohet ne 15 Mars … Nje kenge qe shpreh dualizimin e personaliteteve dhe luften me veten per te mos pranuar asnjehere humbjen. Kenga e dyte “Shume i mire” publikohet ne 10 Prill dhe kenga e trete ” Aventura” publikohet ne 1 Maj … Ne fund te majit dhe fillim Qershori dalin dhe dy kenge te tjera qe do jene bashkepunime. Me pas pjesa e dyte fillon ne Shtator duke mos perjashtuar daljen e ndonje kenge tjeter jashte albumit. Kam punuar me gjithe shpirt dhe jam e sigurt qe do kete materiale per cdo grupmoshe,per cdo shije . Ne kete album jam kantautore! Te gjitha textet dhe muzika jane te miat por nuk mund te le pa falenderuar te gjithe studiot qe punoj e qe me kane dhene nje ndihmese teper te madhe duke ma lehtesuar dhe zbukuruar punen! Faleminderit shume @_tull__ qe me ndjek dhe ndihmon pafund ne cdo ide qe kam . Faleminderit @eri.dee se kete vit do jete me mire se vjet! @cekicbeatz @kicobeats @jurgenbala @imaginefilms @marko_polo18 @erkand.shabani @onima.co @iljanstermolli @sagerimakeup @donamatoshiofficial @zv_collections @dugiannex @silvifort ! Ju dua dhe ju vleresoj pafund! RRON”, ka shkruar Ronela./Lajmi.net/

Lexo të tjera