Lajme

Pas heqjes së karantinës, qindra bashkatdhetarë nga Zvicra ia mësyjnë vendlindjes

0
pas-heqjes-se-karantines,-qindra-bashkatdhetare-nga-zvicra-ia-mesyjne-vendlindjes

Ky vendim bëri që shumë mërgimtar nga Zvicra të shkojnë drejt Kosovës, pasi që gjatë verës e kishin thuajse të pamundur shkaku i karantinës.

Menjëherë pas vendimit, përveç Aeroportit të Prishtinës edhe stacionet e autobusëve u gjallëruan, ku me qindra qytetarë morën rrugën për në Kosovë.

Autobus të shumtë janë nisur nga shumë qytete të Zvicrës, si Cyrih, Gjenevë, Lozanë, ST. Gallen, Freigurg, Bern, Bazel, Olten, Kreuzlingen, Will, Frauenfeld, Luzern, Bellinzone dhe Chiasso, raporton albinfo.ch.

Shumë agjencione kosovare kanë konfirmuar arritje të qindra mërgimtarëve drejt Kosovës.

Lexo të tjera