Lajme

Pas Kosovës, tërmet më i fuqishëm në Shqipëri, goditen Tirana dhe Durrësi

0

Një tërmet prej 3.5 shkallë ka goditur Shqipërinë më saktësisht zonën midis Tiranës dhe Durrësit.

Tërmeti në Shqipëri ka ndodhur më pak se një orë pas tërmetit që goditi Kosovën e që kishte fuqinë prej 2.1 shkallë, shkruan lajmi.net.

Gjatë ditës së sotme, tërmet ka pasur edhe në qytetin e Shkupit, shkruan lajmi.net.

Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik, me thellësi 5 kilometër. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera