Sport

Pas kualifikimit të Portugalisë, reagon Ronaldo

0
pas-kualifikimit-te-portugalise,-reagon-ronaldo

Portugalia u largua nga grupi si pozitë e tretë në “Euro 2020” pas barazimit 2 – 2 ndaj Francës, shkruan lajmi.net.

Ronaldo ishte lojtari më i mirë në ndeshje për Portugalinë, ku shënoi dy gola si dhe theu disa rekorde.

Pas kualifikimit, CR7 ka reaguar në profilin e tij zyrtar në Facebook.

“Urime skuadër. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen pakushte”, shkroi ai.

Ndërkohë, Portugalia në raundin tjetër do përballet me Belgjikën./Lajmi.net/

Lexo të tjera