Sport

Pas një beteje që sa vite me tumorin në tru, ndërron jetë ish trajneri i disa skuadrave të Premierligës

0
pas-nje-beteje-qe-sa-vite-me-tumorin-ne-tru,-nderron-jete-ish-trajneri-i-disa-skuadrave-te-premierliges

Roeder ka menaxhuar skuadrat si West Ham dhe Newcastle United në Premierligë dhe së fundmi ishte asistent te Stevenave, duke u larguar nga klubi në vitin 2018, transmeton lajmi.net.

Mirëpo, pas një beteje që sa vite me sëmundjen e tumorit në tru, Glenn ka ndërruar jetë.

Këtë e ka konfirmuar shoqata e menaxherëve të ligës.

“Një mbrojtës i kulturuar si lojtar, ai arriti me një stil studiues dhe ishte gjithmonë bujar me kohën dhe idetë e tij. Glenn ishte një zotëri kaq modest dhe i sjellshëm që demonstroi përkushtim gjatë gjithë jetës për lojën.

“Askush në titujt e gjykatave, angazhimi dhe aplikimi i tij për punën e tij në të gjitha nivelet nuk kërkon përmendje të veçantë.

“Futbolli ka humbur një shërbëtor të madh sot dhe ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe miqtë e Glenn”, shkruhej në komunikatë./Lajmi.net/

Lexo të tjera