Lajme

Pas takimit me Vitinë, Ibrahimi: Me masat e reja, 90% e kërkesave të komunave pritet të merren parasysh

0
pas-takimit-me-vitine,-ibrahimi:-me-masat-e-reja,-90%-e-kerkesave-te-komunave-pritet-te-merren-parasysh

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, që kanë pasur një takim konstruktiv.

Ai ka thënë se 90 përqind të kërkesave të shpalosura të mërkurën nga ky asociacion pritet që të merren parasysh.

“Në diskutim me Vitinë u konstatua që 90 përqind të kërkesave të Asociacionit të Komunave të Kosovës të paraqitura në takimin e këshillit të merren parasysh me marrjen e vendimit për masat e ardhshme”, është shprehur Ibrahimi për KlanKosova.

“Në këtë takim u kërkua bashkërendim i aktiviteteve dhe i tillë do të jetë. Kryetarët e komunave u zotuan për bashkëpunim”.

Lexo të tjera