Lajme

Pas vizitës në Kosovë, Grenelli mbërrin në Beograd

0
pas-vizites-ne-kosove,-grenelli-mberrin-ne-beograd

Delegacioni i SHBA është pritur në aeroport nga kryeministrja serbe, Ana Bernabiq dhe ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, raporton Tanjug.

Grenelli, bashkë me kryeshefin ekzekutiv të DFC-së, Adam Bohler, takohen të martën me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiqin dhe Bërnabiqin.

Njëjtë si me Kosovën, edhe me Serbinë do të nënshkruhet një Deklaratë e Përbashkët. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera