Lajme

“PDK-ja nesër merr vendim për të hyrë në qeveri”

0

Derisa anëtari i Kryesisë së PDK-së, Ramë Buja ka thënë se nesër do të mblidhet Kryesia dhe Këshilli Drejtues i PDK-së, analisti Milaim Zeka ka thënë se do të merret vendim për të hyrë në qeveri.

“Nesër PDK-ja do të merr vendim që të hyjë në qeveri, sepse vendi është në krizë”, ka thënë Zeka në “Debat” të RTK-së.

“Kjo është një e vërtetë se edhe kryetari Veseli nuk ka qenë kundër një qeverie të stabilitetit dhe është njeriu me racional që nga paslufta pasi që ai ishte i pari që pranoi humbjen e zgjedhjeve dhe e uroi VV-në”, ka thënë Zeka.

Sipas tij, Veseli edhe në vazhdimësi ka qenë shumë racional.

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se kjo parti nesër pritet të merr vendim për të hyrë në qeveri.

Po ashtu bëhet e ditur se nëse ka pakënaqësi brenda këtyre dy trupave të PDK-së dhe nëse kjo parti nuk e merr pozitën e presidentit, vendi do të shkojë në zgjedhje. /Ballkani.info/

Lexo të tjera