Lajme

PDK largon Adelinë Grainca nga partia, thotë se ka bërë pazare me Albin Kurtin

0
pdk-largon-adeline-grainca-nga-partia,-thote-se-ka-bere-pazare-me-albin-kurtin

PDK thotë se ajo ka bërë pazare me Albin Kurtin, shkruan lajmi.net.

“Partia Demokratike e Kosovës ka shkarkuar sot nga të gjitha funksionet deputeten Adelinë Grainca, pasi ajo tradhtoi votën e eletoratit të PDK-së dhe e shiti votën e saj për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente.”

“PDK ka qenë e njoftuar qysh mbrëmë se Albin Kurti ka hyrë në pazare me deputeten dhe familjarët e saj duke i ofruar para të majme, privilegje dhe çasje në tenderë publikë për bizneset që kanë deputetja Grainca dhe familja e saj”, thuhet në njoftimin e PDK-së. /Lajmi.net/

Lexo të tjera