Sport

Përfundon ndeshja, PSG 2- 2 Bordeaux

0
perfundon-ndeshja,-psg-2-2-bordeaux

Parisienët e nisën dobët takimin ku në minutën e 10’ u gjetën në disavantazh nga autogoli i mbrojtësit të tyre Pembele.

Po rridhte minuta 27’ kur u akordua penallti në favor të PSG-së, të cilën e konkretizoi Neymar. Nuk kaloi as një minut kur në skenë doli italiani Moise Kean i cili shënoi në minutën 28’.

Bordeaux vazhdoi të shpresonte dhe me lojë të mirë, në minutën 60’ ish futbollisti i PSG-së, Hatem Ben Arfa, dhuroi një asist për Yacine Adli.

PSG ruan kreun e tabelës me 25 pikë gjithsej, ku ndjeket nga Lile dhe Marseille që kanë nga 22 pikë respektivisht 21./Lajmi.net/

Lexo të tjera