Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjeve çerekfinale të EL, këto janë rezultatet

0
perfundon-pjesa-e-pare-e-ndeshjeve-cerekfinale-te-el,-keto-jane-rezultatet

Çuditërisht, kjo pjesë e parë ishte pa gola dhe është gjë e pazakonshme për garën e Europa League, shkruan lajmi.net.

Manchester United është duke zhvilluar ndeshjen si mysafir në Granada, ku tani janë duke avancuar me golin e anglezit.

Rashford shënoi në min (31′), për të zhbllokuar rezultatin.

Në ndeshjen tjetër, Klassen ka zhllokuar ndeshjen me golin e tij në min (39′) ndaj Romës në Amsterdam.

Ndeshja midis, Arsenalit- Slavia Pragës ka përfunduar pa gola.

Në ndeshjen e fundit, Villareal ka shkuar në pushim duke avancuar ndaj Dinamo Zagrebit të Lirim Kastratit. Ishte Gerard Moreno i cili shënoi gol në min (42′) nga penaltia.

Rezultatet e pjesës së parë/Lajmi.net/

 

Lexo të tjera