Rozë

Përkeqësohet gjendja e Havey Weinstein, stafi mjekësor shkon ta kontrollojë në burg

0
perkeqesohet-gjendja-e-havey-weinstein,-stafi-mjekesor-shkon-ta-kontrolloje-ne-burg

Harvey Weinstein ka ethe dhe po monitorohet nga personeli mjekësor në burg, thotë publicisti i tij, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

“Në këtë kohë … ne as nuk mund të konfirmojmë as të mohojmë që Z. Weinstein ka rezultuar pozitiv për COVID-19”, thanë në një deklaratë Juda Englemeyer, publicisti i tij dhe Craig Rothfeld, përfaqësuesi i tij i autorizuar i NYSDOCCS dhe Departamenti i Shëndetësisë NYS .

“Ne mund të konfirmojmë që Weinstein ka ethe dhe po monitorohet nga afër nga stafi i shkëlqyeshëm mjekësor në Wende CF për të cilin i gjithë ekipi i mbrojtjes ligjore është mirënjohës,” shtoi Englemeyer.

Ish-producenti i Hollywood-it u dënua me 23 vjet burg në mars, pas dënimeve të tij për sulm seksual të shkallës së parë dhe përdhunim të shkallës së tretë.

Avokatët e tij mbrojtës kishin kërkuar që ai të dënohej me pesë vjet burg, duke argumentuar se, duke pasur parasysh shëndetin e tij të dobët, çdo gjë më e gjatë do të përbënte një dënim të përjetshëm de facto.

Disa orë pas dënimit të tij, Weinstein u transferua në një spital të Nju Jorkut për shkak të dhimbjeve të gjoksit, ku qëndroi për rreth gjashtë ditë.

“Nuk duhet të jetë për t’u habitur që Weinstein ka shumë sëmundje dhe gjendje duke përfshirë gjendjen e zemrës, presioni i lartë igjakut dhe stenozë kurrizore,” tha Englemeyer në deklaratë.

“Ndërsa informacioni bëhet i disponueshëm se ne jemi të lirë të diskutojmë, ne do t’i azhurnojmë të gjithë në përputhje me rrethanat”, përfundon ai. /Lajmi.net/

Lexo të tjera