Rozë

Personi që hyri në shtëpinë e Kendall shkon tek ajo e Kyliet, policia i lëshon urdhër ndalimi

0
personi-qe-hyri-ne-shtepine-e-kendall-shkon-tek-ajo-e-kyliet,-policia-i-leshon-urdher-ndalimi

Të enjten u lëshua urdhër ndalimi i përkohshëm kundër 27-vjeçarit Shaquan King, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Në dokumentet juridike, të marra nga TMZ, Jenner thotë se King hyri në pronën e saj të dielën herët në mëngjes, hoqi rrobat e tij dhe hyri në pishinën e saj para se siguria e saj personale ta ndalojë atë, e arrestoi dhe policët erdhën për të arrestuar.

Çfarë është më e frikshme, Kendall thotë një ditë e gjysmë pas lirimit të tij, e cila ishte vetëm 6 orë për shkak të protokolleve të COVID në burg, King bëri rrugën e tij për në komunitetin e mbyllur të Kyliet dhe u arrestua të martën për ndjekje krimi.

Kendall gjithashtu detajon historinë e pretenduar kriminale të King në dokumente, duke pretenduar se ai ka fotot e saj në faqet e tij të rrjeteve sociale, ajo thotë se ai e ka lënë atë me frikë për sigurinë e saj.

Urdhri i ndalimit mbron gjithashtu Kylie dhe Kris Jenner dhe urdhëron që King të qëndrojë të paktën 100 metra larg.

Kendall që atëherë ka punësuar më shumë persona në siguri të armatosur dhe është larguar nga shtëpia e saj, thuhet që ajo nuk ka në plan të kthehet më.

Më parë thuhej se King u përpoq vetëm të futej në pishinë, por Kendall deklaron në dokumentet e reja të gjykatës se ai në të vërtetë u fut në ujë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera