Fun

Personi që vrau dhe hëngri mushkëritë e zemrën e ish- të dashurës, dënohet me burgim të përjetshëm

0

Një burrë nga Indiana Jugore, vrau ish- të dashurën e tij 46-vjeçare dhe pastaj hëngri pjesët  e trupit të saj, si mushkëritë dhe zemrën.

Joseph Oberhansley, 36, was sentenced to life in prison without parole Tuesday for the murder and dismemberment of 46-year-old Tammy Jo Blanton in Indiana in 2014

36-vjeçari, Joseph Oberhansley u dënua me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht, gjatë një senance gjyqësore të martën.

Ai u shpall fajtor për vrasje dhe vjedhje, shkruan “Daily Mail”, transmeton IndeksOnline.

Blanton's body was found by police in her bathtub with parts of her skull removed

Oberhansley theu derën e shtëpisë së ish- të dashurës më 11 shtator 2014, dhe më pas e mbyti atë me thikë.

Pas kësaj, ai hëngri pjesë të trupit të saj, duke përfshirë zemrën dhe mushkëritë , kanë treguar policët.

Oberhansley, pictured left with Blanton, still maintains his innocence and plans to appeal

36-vjeçari thotë se nuk ndihet fajtorë dhe sa i përket dënimit që i është dhënë planifikon ta apelojë dënimin. /IndeksOnline/

Tammy Jo Blanton was murdered in her Indiana home in 2014
Tammy Jo Blanton

Lexo të tjera