Lajme

Pesë lindje me trinjakë dhe një me katërnjakë për 3 muaj në QKUK

0
pese-lindje-me-trinjake-dhe-nje-me-katernjake-per-3-muaj-ne-qkuk

Kështu është bërë e ditur me anë të një komunikate për media, shkruan lajmi.net.

Sipas QKUK-së, prej tyre, 699 janë kryer me operacion, thuhet në raportin e punës për këtë periudhë kohore.

“Gjinisë mashkullore i takojnë 1 mijë e 69 foshnje, kurse 904 foshnje tjera janë femra. Në numrin e përgjithshëm janë regjistruar, gjithashtu, 31 lindje me binjakë, 5 me trinjakë dhe 1 me katërnjakë”, thuhet në njoftim. /Lajmi.net/

 

 

Lexo të tjera