Sport

Pioli: Po të kisha mundësi, lojtarëve do t’ju kisha dhënë më shumë ditë pushimi

0
pioli:-po-te-kisha-mundesi,-lojtareve-do-t’ju-kisha-dhene-me-shume-dite-pushimi

Pioli tha se skuadrës do ti duhej më shumë pushim dhe po të kishte mundësi do ta kishte zgjatur pushimin për lojtarët, shkruan lajmi.net.

“Gjithmonë kemi marrë përgjegjësinë dhe kur kemi humbur, kemi bërë shumë për të ardhur në këtë moment”, tha ai.

“Duhet të japim maksimumin për të arritur në fund të sezonit në pozitën më të mirë”, shtoi ai.

“Po të kisha mundësi do jepja më shumë ditë pushimi, kanë nevojë për pushim”, tha Pioli.

“Pesë lojtarë për momentin që kanë qenë këtu janë stërvitur mirë, dhe ata që kanë qenë me Kombëtare janë në gjendje të mirë, përveç Brahim Diaz”, përfundoi Stefano Pioli./Lajmi.net/

Lexo të tjera