Bota

Pirlo: Ronaldo është i pari që vjen në stërvitje dhe i fundit që lë ato

0
pirlo:-ronaldo-eshte-i-pari-qe-vjen-ne-stervitje-dhe-i-fundit-qe-le-ato

Lideri i Juventus në fushën e blertë, Cristiano Ronaldo, vazhdon të jetë i përkushtuar në punën e tij edhe pas kaq shumë viteve.

Trajneri Andrea Pirlo ka zbuluar së fundmi se portugezi është i pari dhe njëkohësisht i fundit që prek fushën stërvitore, nga të gjithë lojtarët.

“Ronaldo stërvitet fort. Ai është i pari që vjen në stërvitje dhe i fundit që shkon në shtëpi”, ka thënë Pirlo, transmeton lajmi.net.

“Ai sjell entuziazëm, mund ta shihni edhe në fushën e blertë. Ai filloi sezonin shumë mirë, shpresoj që të vazhdojë kësht deri në fund të sezonit”, ka shtuar italiani.

Cristiano Ronaldo synon titullin e kampionit me Juventus edhe për një sezon tjetër, për të vulosur dominimin edhe në Serie A. /Lajmi.net/

Lexo të tjera