Sport

Pjesa e parë: Pa gola në ‘Bajram Aliu’, një penallti e anuluar

0
pjesa-e-pare:-pa-gola-ne-‘bajram-aliu’,-nje-penallti-e-anuluar

Ndeshja në 45 minutat e para i takoi Gjilanit sa i përket rasteve dhe posedimit të topit.

Momenti më interesant i kësaj sfide ndodhi 10 minuta para fundit të gjysmës së parë, kur Albutrint Morina i Drenicës luajti me dorë brenda zonës.

Gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti për mysafirët. Megjithatë, pas konsultimit me gjyqtarin e katërt Alban Shala, Çaka vendosi ta anulonte vendimin e dhënë. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera