Lajme

Policia e Kosovës dënon me gjobë 200 euro pejanen që deshi të kthehet nga puna në shtëpi

0
policia-e-kosoves-denon-me-gjobe-200-euro-pejanen-qe-deshi-te-kthehet-nga-puna-ne-shtepi

Qytetarja Dafina Boja ka thënë se ka përfunduar orarin e punës në Prishtinë në ora 17:30, e që është nisur menjëherë për në Pejë. Meqë Peja është futur në izolim në ora 19:00, Policia e Kosovës e kanë gjobitur Bojën në vlerë 200 euro.

Boja ka reaguar në Facebook duke shprehur zemërim ndaj vendimeve të qeverisë, saktësisht ndaj kryeministrit Avdullah Hoti dhe ministrit të Shëndetësisë Armend Zemajt.

Më poshtë gjeni postimin e saj të plotë:

Masa hajgare-Shtet hajgare-popullin Zoti e shpëtoftë

Ky është shteti i Armend Zemajt!

Në ora 17:30 e kam përfunduar orarin tim të punës në Prishtinë dhe jam nisur për në Pejë në shtëpi.

Në ora 19:00 policia e Pejës në hyrje të qytetit, me urdherat e Avdullah Hotit, Armend Zemes dhe te tjerëve me shqiptuan gjobë 200 euro. /Lajmi.net/ 

Masa hajgare-Shtet hajgare-popullin Zoti e shpëtoftë

Ky është shteti i Armend Zemajt!
Në ora 17:30 e kam…

Posted by Dafina E. Boja on Friday, November 13, 2020

Lexo të tjera