Lajme

Policia e Kosovës kap sasi të madhe të drogës në kufi me Shqipërinë, arratisen të dyshuarit

0
policia-e-kosoves-kap-sasi-te-madhe-te-droges-ne-kufi-me-shqiperine,-arratisen-te-dyshuarit

Në raportin 24 orësh thuhet se njësiti policor gjatë vëzhgimit ka vërejtur dy të dyshuar  duke hyrë nga territori i Shqipërisë në drejtim të Kosovës të cilët kishin nga një çante në krahë me përmasa të mëdha.

Dy të dyshuarit pasi i kane vërejtur policinë kane lëshuar çantat në tokë dhe kanë ikur në drejtim të Shqipërisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë Njësiti  antidroge i DHTN Prizren të cilët kane gjetur dhe konfiskuar dy  çanta ku kishte  50   paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë totale prej  28 kilogram e 686.8 gram.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. /Lajmi.net/

 

Lexo të tjera