Ekonomi

Premtohen investime milionëshe në Kosovë

0
premtohen-investime-milioneshe-ne-kosove

Ai tha se me këtë vizitë po tregojnë seriozitetin e tyre për të investime potenciale në Kosovë dhe për t’u dhënë mbështetje miqve këtu.

“Ne kemi ardhur me kolegë që të ju tregojmë së sa jemi serioz. Ne jemi këtu për të nënshkruar një marrëveshje dhe për te investuar”, tha ai.

Delegacioni amerikan po udhëhiqet nga kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC) Adam Boehler, i dërguari special për dialogun, Richard Grenell, përfaqësues të USAID, kryetari i Bankës së Eksport-Importit të Shteteve të Bashkuara (EXIM), si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të qeverisë nga Departamentet e Energjisë dhe Tregtisë në SHBA . /Lajmi.net/ 

Konferencë për media nga Avdullah Hoti dhe Richard Grenell

Konferencë për media nga Avdullah Hoti dhe Richard Grenell

Gepostet von lajmi.net am Montag, 21. September 2020

Lexo të tjera