Lajme

Prishet sërish moti, nesër borë e shi në Kosovë

0
prishet-serish-moti,-neser-bore-e-shi-ne-kosove

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore. Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s. /Lajmi.net/

Lexo të tjera