Sport

Problemet defensive të Barcelona s’kanë të ndalur, Pique mungon gjashtë muaj

0
problemet-defensive-te-barcelona-s’kane-te-ndalur,-pique-mungon-gjashte-muaj

Spanjolli pësoi lëndim serioz në gju në humbjen 1 – 0 në udhëtim të Atletico Madridi, përcjellë lajmi.net.

Sipas Sport, Barcelona rrezikon të jetë në gjashtë muajt e radhës pa liderin kryesor në mbrojtje.

Të klubi katalunas momentalisht mungojnë Ansu Fati dhe Samuel Umtiti, derisa edhe Sergi Roberto pësoi lëndim dje.

Sidoqoftë, mbetet të shihet se për sa kohë Pique do jetë jashtë fushës së gjelbër./Lajmi.net/

Lexo të tjera