Sport

PSG favorit për David Alaban

0
psg-favorit-per-david-alaban

Austriaku është i gatshëm që të largohet si agjent i lirë në verë, ose të shitet gjatë janarit nëse “Bavarezët” nuk do e lejojnë të largohet pa para, transmeton lajmi.net.

Juventusi shihet si destinacion i mundshëm së bashku me Chelsean dhe Manchester City.

Por, sipas medies gjermane, Kicker, PSG i është bashkuar garës furishëm dhe janë të gatshëm të paguajnë pagesat e larta vjetore me vlerë 20 milionë euro.

28-vjeçari thuhet se pos 20 milionë eurove pagesë sezonale, ka kërkuar edhe 20 milionë euro shtesë nga cilado do skuadër që dëshiron ta blejë./Lajmi.net/

Lexo të tjera