Sport

Quartararo më i shpejti në Grand Prix të Katalonisë, prinë kampionatin me 8 pikë

0
quartararo-me-i-shpejti-ne-grand-prix-te-katalonise,-prine-kampionatin-me-8-pike

Grand Prix i Katalonisë i ka takuar pilotit francez, Fabio Quartararo, i cili prapa vetes la Mir dhe Rins, shkruan lajmi.net.

Anëtari i Yamaha me këtë fitore ka dëshmuar se vazhdon të jetë emri kryesor për titullin e kampiont, në mungesë të Marc Marquez, ky i fundit që pësoi një dëmtim në fillim të kampionit.

Me fitoren në këtë garë, Quartararo tashmë prinë kampionatin me tetë pikë më shumë sesa Joan Mir.

Alex Rins kompletoi podiumin në garën e sotme, duke u bërë kështu piloti i 13 që arrin podiumin këtë edicion. /Lajmi.net/

Lexo të tjera