Lajme

Quni e citon Ajnshtajnin në prag të zgjedhjeve të LDK-së: Lider është ai i cili nga rrëmuja sjellë thjeshtësi

0
quni-e-citon-ajnshtajnin-ne-prag-te-zgjedhjeve-te-ldk-se:-lider-eshte-ai-i-cili-nga-rremuja-sjelle-thjeshtesi

Përmes një postimi në Facebook, Quni e ka cituar një thënie të trafikantit të mirënjohur botëror, Albert Ajnshtajn.

““Lider është ai i cili, nga rrëmuja sjellë thjeshtësi…. Nga moshmarrëveshja sjellë harmoni… Dhe nga vështirësia, sjellë mundësi” — Albert Einstein”, ka shkruar Quni.

Kujtojmë se Quni ka deklaruar se pretendon postin e kryetarit të LDK-së, në zgjedhjet që do të mbahen më 14 mars. /Lajmi.net/ 

 

Lexo të tjera