Lajme

Qytetari nga Ferizaj gjen kuletën me para të një serbi, e dorëzon në polici

0
qytetari-nga-ferizaj-gjen-kuleten-me-para-te-nje-serbi,-e-dorezon-ne-polici

Rastin e ka bërë të ditur policia.

Sipas tyre, portofoli i përkiste një qytetari të nacionalitetit serb nga Shtërpca.

Ai menjëherë ka njoftuar policinë dhe portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor të Ferizajt.

Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit i kthehen paratë ( 110 euro dhe 40 dinarë ) dhe dokumentet tjera (letërnjoftimi i RKS-së , letërnjoftimi i SRB-së, patentë shoferi i SRB-së dhe dy kartela bankare).

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetarin për gjestin e tij human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur , në stacionin e policisë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera