Sport

Rashford barazon rekordin e Sir Bobby Charlton me golin ndaj Granada

0
rashford-barazon-rekordin-e-sir-bobby-charlton-me-golin-ndaj-granada

Me këtë gol, tani Rashford është lojtari me 8 gola në garat evropiane këtë sezon, më shumë se çdo lojtar tjetër anglez, përcjell lajmi.net.

Sir Booby Chalrton ishte lojtari i fundit që kishte shënuar 8 gola në një sezon të vetëm në garat evropiane në sezonin 1964-65 (përjashtuar ato kualifikuese) për Manchester United dhe Rashford barazoi këtë rekord.

Numri 10 i Man United tani ka 20 gola dhe 12 asistime në atë që po rezulton të jetë një sezon mjaft i frytshëm për anësorin./Lajmi.net/

Lexo të tjera