Sport

Real Madrid – Alaves, formacionet zyrtare

0
real-madrid-–-alaves,-formacionet-zyrtare

Mbretërit barazuan lojën e fundit me Villareall, ndeshje të cilën ‘Nëndetësja e verdhë’ pati raste edhe për ta fituar, ku lojtar i ndeshjes u zgjodh Gerard Moreno.

Reali qëndron në pozitën e katërt me 17 pikë gjithsej, gjashtë pikë larg liderit Real Sociedad.

Alaves qëndron në pozitën e 15-të dhe ka gjithsej 10 pikë të argëtuara.

 

Formacioni i Real Madrid: Courtois, Varane, Nacho, Hazard, Kroos, Modric, Asensio, Marcelo, Casemiro, Lucas, Mariano.

 

Formacioni i Alaves: Pacheco, Navarro, Laguardia, Lejeune, Duarte, Jota, Pina, Battaglia, Rioja, Joselu, Lucas Perez/Lajmi.net/

Lexo të tjera