Sport

Real Madrid dhe Man City po fitojnë, Dortmund e Liverpool në ‘gjumë’

0
real-madrid-dhe-man-city-po-fitojne,-dortmund-e-liverpool-ne-‘gjume’

Real Madrid po tregon se pamarrë parasysh forma aktuale e tyre, janë të gatshëm gjithmonë të japin magji në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Ata po fitojnë me rezultat 2-0 pas golave të shënuar nga Vinicius Junior 27′ dhe Marco Asensio 36.

Në anën tjetër, Manchester City është duke fituar me rezultat minimal, 1-0, ndaj Borussia Dortmund.

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola, ka arritur të kalojë në epërsi pas golit të shënuar nga Kevin de Bruyne./Lajmi.net/

Lexo të tjera