Sport

Real Madridi ofron yllin e skuadrës për sulmuesin e Borussia Dortmundit

0
real-madridi-ofron-yllin-e-skuadres-per-sulmuesin-e-borussia-dortmundit

Gjiganti spanjoll asnjëherë nuk arriti ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon kur u largua në vitin 2018 dhe shpresojnë që norvegjezi t’ia dal, transmeton lajmi.net.

Reali e huazoi Gareth Bale në verë, ndërsa sulmuesi i vetëm mbetet Karim Benzema, meqenëse Eden Hazard nuk e ka gjetur formën më të mirë.

Sipas Diario Gol, Madrid shpreson ta transferojë Haaland duke e shkëmbyer me Luka Jovicin.

Nuk dihet nëse do pranohet kjo ofertë nga Dortmundi, që nuk duan ta humbin sulmuesin, që pëlqehet shumë edhe nga dy rivalët e përbetuar anglez Manchester United dhe Manchester City./Lajmi.net/

Lexo të tjera