Rozë

Refuzohet kërkesa e Johnny Depp për të apeluar kundër vendimit të gjykatës

0
refuzohet-kerkesa-e-johnny-depp-per-te-apeluar-kunder-vendimit-te-gjykates

Johnny Depp i është refuzuar leja për të apeluar kundër një vendimi të Gjykatës së Lartë që konkludoi se ai sulmoi ish-gruan e tij Amber Heard, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Aktori i Pirates Of The Caribbean paditi mediumin “The Sun”, News Group Newspapers (NGN), për shpifje rreth një artikulli të vitit 2018 duke e etiketuar atë si “abuzues të gruas”.

Gjykatësi që hodhi poshtë pretendimin e Depp dhe këtë muaj tha se një apel nuk kishte një “perspektivë të arsyeshme të suksesit”.

Por, ai i dha atij afat deri më 7 dhjetor për të aplikuar direkt në Gjykatën e Apelit.

Vendimi i avokatit mbi aplikimin për të përmbysur gjykimin e tij erdhi javën e kaluar dhe u bë publik të mërkurën.

Ai gjithashtu urdhëroi aktorin të bënte një pagesë fillestare në NGN prej gati 630,000 për tarifat e tij ligjore.

Akuzat kundër Depp përfshinin periudhën midis 2013 dhe 2016, kur marrëdhënia e çiftit përfundoi.

Depp, 57 vjeç, mohoi pretendimet dhe avokati i tij e quajti vendimin e gjykatësit “pervers” dhe njoftoi aktorin që synonte të apelonte. /Lajmi.net/

 

Lexo të tjera